16 czerwca, 2024
Jak usunąć lakier z paznokci, nie uszkadzając ich

Jak usunąć lakier z paznokci, nie uszkadzając ich

Być może zastanawiasz się, jak usunąć lakier z paznokci, nie uszkadzając ich. Być może słyszałaś o moczeniu ich w acetonie, ale jest to bardzo kosztowny proces i może uszkodzić łożysko paznokcia. Inną metodą jest namoczenie ich w mieszaninie soli i płynu do mycia naczyń. Sól pomoże zmiękczyć lakier, a mydło pomoże nawilżyć paznokcie. Na koniec, przed i po namoczeniu paznokci należy zastosować olejek do skórek.

Stosowanie acetonu

Chociaż stosowanie acetonu do usuwania lakieru do paznokci może wydawać się ryzykowne, w rzeczywistości jest o wiele bezpieczniejsze niż metody polegające na skubaniu, zdzieraniu i wycinaniu skórek. Aceton nie tylko usuwa lakier bez uszkadzania paznokci, ale również nie niszczy łożyska paznokcia, co może prowadzić do łamliwych i kruchych paznokci. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojej skóry, unikaj acetonu, jeśli to możliwe.

Chociaż wielu specjalistów od pielęgnacji paznokci odradza stosowanie acetonu do usuwania lakieru do paznokci, roztwór ten jest w rzeczywistości pomocny w rozbijaniu uporczywego lakieru do paznokci – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu seduction-rottweiler.pl. Im ciemniejszy jest kolor lakieru, tym trudniej go usunąć. Jeśli więc obawiasz się o zdrowie swojej skóry, rozważ użycie roztworu na bazie alkoholu do usunięcia lakieru do paznokci. Roztwór bezacetonowy zawiera wyciąg z liści aloesu i olej z pestek winogron, które pomagają ukoić skórę i chronią paznokcie przed dalszymi uszkodzeniami.

Stosowanie dezodorantu

Stosowanie dezodorantu do usuwania lakieru do paznokci to świetna sztuczka dla majsterkowiczów, ale należy zachować ostrożność. Możesz przypadkowo wdychać alkohol zawarty w dezodorancie, który może być szkodliwy dla Twojej skóry. Bezpieczną alternatywą jest użycie płynu do dezynfekcji rąk. Możesz też użyć wacika nasączonego zwykłymi perfumami. Ta metoda sprawdza się, gdy lakier do paznokci jest uporczywy. Pamiętaj, aby nakładać dezodorant w pewnej odległości od skóry, tak aby uniknąć dostania się lakieru na paznokcie.

Jeśli nie chcesz używać zmywacza do paznokci, równie dobrze sprawdzi się płyn do dezynfekcji rąk lub spray do ciała. Wystarczy nanieść niewielką ilość na wacik lub puszysty patyczek higieniczny i przetrzeć nim paznokieć. Powtarzaj tę czynność, aż cały paznokieć będzie czysty. Ta metoda wymaga trochę wysiłku i może być konieczne zastosowanie jej więcej niż raz, aby usunąć lakier z paznokci.

Stosowanie nadtlenku wodoru

Stosowanie nadtlenku wodoru do usuwania lakieru do paznokci to świetny domowy sposób. Ma on właściwości dezynfekujące, antyseptyczne i rozjaśniające skórę. Skutecznie usuwa brud, plamy i substancje klejące. Roztwór nadtlenku wodoru i gorącej wody usuwa lakier do paznokci i nadaje paznokciom kształt. Pamiętaj tylko, aby nie używać bardzo gorącej wody. Zmieszaj niewielką ilość wody utlenionej z jedną do trzech łyżek stołowych wody. Pozostaw mieszaninę na poplamionym obszarze na 15 minut. Po upływie tego czasu możesz zmyć resztki lakieru wacikiem lub pilnikiem.

Inna metoda polega na użyciu pasty do zębów. Nadtlenek wodoru zawarty w paście do zębów działa jak łagodny środek ścierny. Użycie pasty do zębów jako zmywacza do paznokci pozwoli usunąć lakier bez szkody dla skóry. Jeśli nie jesteś uczulona na pastę do zębów, możesz ją również stosować na paznokcie. Nałóż na paznokcie ilość pasty wielkości ziarnka grochu i zetrzyj ją wacikiem. Następnie można użyć pilnika do paznokci, aby usunąć uporczywe kawałki.

Stosowanie lakieru do włosów

Być może zastanawiasz się, czy stosowanie lakieru do włosów w celu usunięcia z nich lakieru do paznokci działa. Dobra wiadomość jest taka, że tak! Ten prosty przedmiot domowego użytku doskonale usuwa lakier do paznokci i inne rodzaje farb do włosów. Pamiętaj tylko, aby unikać miejsc, które są łatwo poplamione lub uszkodzone przez lakier do paznokci. Oto kilka prostych sposobów na jego usunięcie. Możesz zastosować następujące metody usuwania lakieru do paznokci.

Aby usunąć lakier do paznokci z ubrań, najpierw spryskaj miejsce zabrudzenia silnym lakierem do włosów. Możesz też użyć płynu do mycia naczyń lub rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho. Pamiętaj, aby jak najszybciej wyprać tkaninę, ponieważ niektóre rodzaje lakieru do paznokci mogą wchodzić w reakcję z tkaninami i powodować trwałe uszkodzenia. Innym prostym i niedrogim sposobem na usunięcie plamy z ubrania jest użycie lakieru do włosów.

Użycie pasty do zębów

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak usunąć lakier do paznokci, nie jesteś sama. Większość ludzi też jest temu winna, i choć nie jest to najbardziej atrakcyjna metoda, używanie pasty do zębów jako środka do usuwania lakieru jest skuteczne i bezpieczne. Zawiera ona octan etylu, tę samą substancję, która sprawia, że większość zmywaczy do lakieru działa. Jeśli jesteś jedną z wielu kobiet, które wypróbowały tę metodę i przekonały się, że jest ona dla Ciebie skuteczna, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Proces usuwania lakieru z paznokci za pomocą pasty do zębów jest nieco kłopotliwy. Sama pasta do zębów jest niezwykle brudząca, a do tego ma wyraźny miętowy zapach, który utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu usuwania. Co więcej, może ona powodować podrażnienia i stany zapalne skóry, dlatego przed jej użyciem należy zapoznać się z etykietą. Może to być jednak dobry sposób na pozbycie się resztek lakieru do paznokci, a jednocześnie na zaoszczędzenie pieniędzy.

Używanie płynu do dezynfekcji rąk

Jeśli masz paznokcie akrylowe lub obawiasz się zakażenia dłoni, możesz użyć płynu do dezynfekcji rąk, aby usunąć lakier do paznokci. Wystarczy wetrzeć go w łożysko paznokcia za pomocą wacika i odczekać 10 sekund, a następnie zetrzeć jego nadmiar. Nie drap paznokcia ani otaczającej go skóry – takie metody mogą uszkodzić paznokcie i skórki. Możesz też użyć olejku do skórek.

Jeśli szukasz zmywacza do paznokci, który nie zawiera alkoholu, to masz pecha. Środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu mają tendencję do wysuszania rąk, co oznacza, że mogą zniszczyć Twój manicure. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, kup środek do dezynfekcji rąk, który zawiera etanol. Jeśli nie zawiera on alkoholu, prawdopodobnie nie będzie działał tak dobrze. Ponadto środki odkażające do rąk, które nie zawierają alkoholu, nie zmywają lakieru do paznokci tak dobrze jak te z alkoholem. Gdy skończysz, nałóż lakier na paznokcie za pomocą wacika lub chusteczki, wytrzyj go i pozostaw do wyschnięcia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *