17 czerwca, 2024
Jaki lakier pomaga w regeneracji paznokci?

Jaki lakier pomaga w regeneracji paznokci?

Jaki lakier pomaga w regeneracji paznokci? Oto trzy sposoby:

Lakier bazowy z korzyściami pomaga w regeneracji paznokci

Lakier bazowy jest niezbędny, jeśli chcesz nałożyć na paznokcie piękny lakier. Pomaga ona zagruntować paznokcie, aby uzyskać błyszczące wykończenie, a także pomaga wzmocnić je na dłuższą metę. Niektóre lakiery bazowe zawierają olejki i ekstrakty roślinne, które zapobiegają przebarwieniom i łuszczeniu się paznokci. Inne pomagają w regeneracji paznokci, zapobiegając ich odpryskiwaniu i pękaniu. Jeśli chcesz uniknąć odprysków, poszukaj bazy zawierającej biotynę lub wyciąg ze skrzypu polnego.

Chociaż dobry lakier bazowy może chronić paznokcie, musisz także odżywiać się w odpowiedni sposób. Organiczna, pełnowartościowa żywność może pomóc w utrzymaniu dobrych paznokci. Jedz dużo świeżych owoców i warzyw. Pokarmy te zawierają niezbędne witaminy i minerały, które wspomagają zdrowie skóry, włosów i paznokci – zasób ten pochodzi od redakcji serwisu dubajwakacje.pl. Pomagają one również zachować młody wygląd. Jeśli szukasz lakieru nawierzchniowego, który ma wiele zalet, wypróbuj taki, który zawiera witaminę B5.

Olejek do skórek przywraca nawilżenie, jednocześnie wzmacniając paznokcie

Dobry olejek do skórek zawiera mieszankę olejków roślinnych i przeciwutleniaczy, które zatrzymują wilgoć, zmniejszają stan zapalny i wzmacniają paznokcie. Wybierz produkt zawierający witaminę E, olej jojoba lub olej z nasion sezamu i poszukaj takiego, który zawiera również przeciwutleniacze. Witamina E jest korzystna dla paznokci, ponieważ neutralizuje wolne rodniki, zmniejsza stany zapalne i chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni słonecznych.

Stosując olejek do skórek, zawsze używaj niewielkiej ilości na każdy paznokieć. Jeśli nie planujesz zmiany lakieru do paznokci, nałóż go na paznokcie podczas usuwania starego lakieru. Jeśli nakładasz nowy lakier, nałóż go po wyschnięciu starego. W ten sposób nawilżysz również nowy lakier do paznokci. Następnie można nałożyć nową warstwę lakieru do paznokci, a potem ponownie użyć olejku do skórek.

Zabiegi na słabe, zniszczone paznokcie

Jeśli Twoje paznokcie są kruche i słabe, prawdopodobnie próbowałaś je pomalować lakierem. Może to poprawić wygląd paznokci, ale może też powodować problemy. Jeśli podejrzewasz, że twoje paznokcie są słabe lub zniszczone, powinnaś skonsultować się z lekarzem. Być może cierpisz na jakąś chorobę podstawową, która powoduje, że są one słabe lub łamliwe. W takim przypadku można zastosować kurację wzmacniającą paznokcie, dostępną na receptę.

Kuracja dla słabych, zniszczonych paznokci powinna zawierać olejki. Oleje nawilżają płytkę paznokcia i chronią skórki. Ponadto nie zawierają formaldehydu ani innych szkodliwych substancji chemicznych. Nie należy też nigdy piłować paznokci metalowym pilnikiem. Może to spowodować rozdarcie i uszkodzenie paznokci. Co więcej, jeśli używasz pilników szklanych lub mineralnych, mogą one uszkodzić paznokcie i spowodować jeszcze większe szkody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *