17 czerwca, 2024
Bieganie a cellulit - czy pomaga go zgubić?

Czy cellulit znika po schudnięciu?

Cellulit jest to dołeczek na skórze, który pojawia się po schudnięciu. Jest on spowodowany przez komórki tłuszczowe, które znajdują się pomiędzy tkanką łączną. Wraz z utratą wagi, ta warstwa tłuszczu zniknie, a skóra stanie się gładsza. Ćwiczenia i dieta mogą pomóc Ci pozbyć się cellulitu.

Komórki tłuszczowe zaklinowane między mięśniami

Być może zastanawiasz się, czy komórki tłuszczowe „spalają się” podczas odchudzania. Faktem jest, że komórki tłuszczowe kurczą się podczas odchudzania, ale nie znikają całkowicie. Jak wyjaśniają naukowcy z Uniwersytetu Yale, komórki tłuszczowe powstają w organizmie i nie znikają tak po prostu. Kiedy myszy są karmione dietami wysokotłuszczowymi, ich ciała nie wytwarzają komórek tłuszczowych, a kiedy nie są karmione dietami wysokotłuszczowymi, komórki tłuszczowe nie powstają.

Ćwiczenia

Jednym z ćwiczeń redukujących cellulit jest podnoszenie nóg. Jest to proste ćwiczenie, które polega na unoszeniu jednej nogi i opuszczaniu drugiej. Należy je wykonywać łącznie przez 15 powtórzeń. Kluczem jest ściśnięcie pośladków podczas podnoszenia nogi i opuszczania jej z powrotem na podłogę. Następnie powtórz ćwiczenie z drugą nogą.

Celem ćwiczeń na usuwanie cellulitu jest zastąpienie komórek tłuszczowych mięśniami, co sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. Można to osiągnąć poprzez ćwiczenia na ścięgnach, ale należy wiedzieć, że dodane mięśnie niekoniecznie sprawią, że cellulit zniknie. Oprócz treningu siłowego, dobra dieta również pomoże zminimalizować wygląd cellulitu.

Podczas gdy cellulitu nie można całkowicie usunąć poprzez ćwiczenia, można go znacznie zmniejszyć poprzez zwiększenie masy mięśniowej i zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Te dwa czynniki pomogą Ci również poczuć się lepiej ze swoim wyglądem i poprawić pewność siebie. W związku z tym, ćwiczenia są cennym elementem zdrowego stylu życia. Ćwiczenia pomagają również organizmowi wypłukać toksyny, dzięki czemu cellulit staje się mniej widoczny.

Nadmiar tłuszczu jest główną przyczyną powstawania cellulitu. Niezależnie od tego, czy jest on zgromadzony w pośladkach, czy w innych częściach ciała, cellulit jest spowodowany zwiększeniem ilości tkanki tłuszczowej. Gdy tłuszcz jest uwięziony pod skórą, pozostawia serię wgnieceń, znanych jako cellulit. Zwiększenie ilości mięśni zmniejszy cellulit i sprawi, że Twoja skóra będzie gładsza. A ponieważ złogi tłuszczu w pośladkach są pierwszymi obszarami gromadzenia tłuszczu, utrata wagi pomoże zmniejszyć wygląd cellulitu w tych obszarach.

Dieta

Jeśli jesteś zmęczona swoim cellulitem, to dieta i rutyna ćwiczeń mogą pomóc Ci stracić tłuszcz i pozbyć się cellulitu. Zdrowa dieta składa się z dużej ilości owoców i warzyw, które są wysokie w wodzie. Te pokarmy pomogą Ci stracić tłuszcz, a jednocześnie zwiększyć swoje mięśnie.

Cellulit jest spowodowany nagromadzeniem toksycznych substancji, które gromadzą się w komórkach tłuszczowych. To nagromadzenie przyczynia się do tego, że cellulit wygląda jak twarożek. Ponadto, spożywanie niezdrowej żywności o dużej zawartości konserwantów i chemikaliów, w tym tych wyprodukowanych z kukurydzy, jest szkodliwe dla Twojego zdrowia. Te niezdrowe pokarmy zawierają również hormony i antybiotyki, które nie sprzyjają zdrowym komórkom tłuszczowym.

Ćwiczenia są również ważną częścią diety i rutyny ćwiczeń. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe zwiększają tętno, co powoduje spalanie większej ilości tłuszczu. Regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci pozbyć się cellulitu poprzez tonizowanie mięśni. Spróbuj połączyć trening oporowy z treningiem HIIT, który pomoże Twojemu ciału ujędrnić się i pozbyć się cellulitu.

Poza warzywami i owocami, możesz również jeść ananasa, który zawiera duże ilości witaminy C i może pomóc w zapobieganiu chorobom przewlekłym, takim jak choroby serca i rak. Spożywanie ananasa zwiększa również poziom energii, dzięki wysokiej zawartości cukrów i węglowodanów w tym owocu. Ponadto ananasy są bogate w przeciwutleniacze i wspomagają trawienie.

Zabiegi nieinwazyjne

Oprócz ćwiczeń i diety, nieinwazyjne zabiegi na cellulit znikający wraz z utratą wagi obejmują lipolizę laserową, procedurę, która wykorzystuje laser do rozbijania komórek tłuszczowych pod skórą. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie cellulitu i innych złogów tłuszczu. Może być częścią schematu odchudzania lub samodzielnym zabiegiem.

Koszt nieinwazyjnych zabiegów na cellulit znikający wraz z utratą wagi może być bardzo różny. Niektóre zabiegi wykorzystują glinkę lub algi, które mogą zmniejszyć wygląd cellulitu. Inne wykorzystują elektrody, aby zastosować łagodny prąd elektryczny do obszaru. Zabiegi te nie są dla każdego, ale mogą sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny.

Inne nieinwazyjne zabiegi na cellulit znikający wraz z utratą wagi obejmują zabiegi laserowe i laseroterapię. Zabiegi laserowe na cellulit mogą poprawić wygląd na kilka miesięcy do roku lub dłużej. Laseroterapia zwiększa również produkcję kolagenu, co zmniejszy wygląd cellulitu pod skórą.

Innym nieinwazyjnym zabiegiem jest szczotkowanie na sucho. Technika ta działa poprzez stymulowanie wzrostu nowych naczyń krwionośnych w skórze. Poprawi to krążenie i koloryt skóry. Jeśli możesz zobowiązać się do robienia tego codziennie, ten zabieg pokaże wyniki. Ale nie może zagwarantować takich samych wyników jak operacja.

Nowszym i nieinwazyjnym zabiegiem do usuwania cellulitu jest VelaShape. Zabieg ten wykorzystuje światło podczerwone i energię o częstotliwości radiowej, aby zmniejszyć rozmiar komórek tłuszczowych. Procedura zachęca również do drenażu limfatycznego, który pomaga usunąć niechciane toksyny. Wreszcie, zmniejsza cellulit i złogi tłuszczu.

Foam rolling

Być może zastanawiasz się, czy foam rolling pomoże zniknąć cellulitowi, gdy schudniesz. Jest to technika, która działa na pobudzenie przepływu krwi i wzmocnienie tkanki łącznej. Choć proces ten nie jest lekarstwem na wszystko, może ukryć cellulit na kilka dni. Ale aby zobaczyć jakiekolwiek zauważalne rezultaty, musisz stosować go regularnie.

Foam rolling wykorzystuje technikę znaną jako myofascial release do pobudzenia krążenia krwi w mięśniach i tkankach. Stymuluje również drenaż limfatyczny, który pomaga zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Pomaga również wygładzić cellulit. Możesz kupić wałki piankowe na Amazon za około 10 dolarów.

Cellulit jest spowodowany przez komórki tłuszczowe, które rozszerzają się. Może to być spowodowane siedzącym trybem życia i słabym krążeniem. Inne czynniki, które mogą przyczynić się do cellulitu to palenie i zbyt długie siedzenie. Jednak nawet u zdrowych osób może pojawić się cellulit. Co więcej, brak wody i niewłaściwe krążenie to dwie z głównych przyczyn cellulitu. Dlatego rolowanie pianki może być korzystnym narzędziem pomagającym w redukcji cellulitu. Jednak ta praktyka nie jest odpowiednia dla wszystkich.

Pierwszym krokiem w leczeniu cellulitu jest rozpoczęcie picia większej ilości wody. Powinnaś spożywać co najmniej galon wody dziennie. Idealnie byłoby, gdybyś wypiła szklankę wody zaraz po przebudzeniu. Ponadto, powinieneś trzymać butelkę wody w pobliżu przez cały czas, abyś mógł pozostać nawodniony.

Body wraps

Body wraps mogą pomóc Ci wyszczuplić się i poprawić koloryt skóry. Pomagają również zredukować wagę wody. Jednak nie są one szybkim rozwiązaniem. Aby skutecznie schudnąć, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe i więcej ćwiczyć. Okłady na ciało zawierają środek wstępnie peelingujący, który pomaga usunąć martwe komórki skóry. Zawierają również substancję nawilżającą, która nadaje skórze uczucie miękkości.

Sesja body wrapping to intensywny zabieg, który trwa około 30 minut. Odczucie jest podobne do pocenia się w saunie. Po zabiegu należy wziąć prysznic lub kąpiel w basenie. Uzdrowiska zazwyczaj zalecają, abyś udał się na jedną z tych sesji co kilka tygodni lub tak. Jeśli obawiasz się negatywnych skutków, możesz zdecydować się na poddanie się zabiegowi body wrapping raz w miesiącu.

Owijanie ciała to stosunkowo nowy trend. Występują one w wielu różnych odmianach. Niektóre okłady wykorzystują koce termiczne do napinania skóry. Niektóre okłady zawierają również składniki, które pomagają zmniejszyć apetyt. Ci, którzy je wypróbowali, twierdzą, że widzą dramatyczne rezultaty. Niektóre osoby zauważyły widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Inni kontynuują obserwację wyników z każdym okładem.

Oprócz redukcji cellulitu, okłady na ciało mogą poprawić zdrowie skóry i nawilżyć ciało. Okłady na ciało mogą również wyeliminować toksyny z organizmu. Toksyny te mogą być wynikiem złej diety lub ćwiczeń, palenia papierosów, stresu i słabego nawodnienia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *