17 czerwca, 2024
Jaki żel wspomaga regenerację paznokci?

Jaki żel wspomaga regenerację paznokci?

Zastanawiasz się, jakiego żelu użyć, aby odrosły ci paznokcie. Istnieje wiele opcji, począwszy od biotyny, przez kolagen, aż po keratynę. Przyjrzyjmy się bliżej korzyściom płynącym z tych składników i ich działaniu wspomagającemu regenerację paznokci. Żel ten można również nakładać na sztuczne paznokcie, nadając im nowy wygląd. Proces nakładania żelu nie powinien uszkodzić naturalnych paznokci, pod warunkiem, że zatrudnimy przeszkolonego technika. Najwięcej szkód może powstać podczas procesu usuwania, gdy żel zostanie nałożony nieprawidłowo.

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z beautytherapy.pl

Żel keratynowy

Jeśli chcesz naprawić łamliwe, łuszczące się lub odpryskujące paznokcie, możesz użyć żelu keratynowego. Preparat nakłada się jak lakier do paznokci i szybko wysycha. Zawiera aminokwasy keratyny i witaminę E. Według zapewnień, żel keratynowy odbudowuje zniszczone lub łamliwe paznokcie w ciągu trzech dni. Jeśli chcesz wyleczyć paznokcie akrylowe lub zniszczone, zabieg keratynowy może być dla ciebie odpowiedni.

Skład chemiczny keratyny jest podobny do składu chemicznego włosów, a keratyna tworzy komórki skóry i paznokci. Keratyna pomaga w regeneracji paznokci, chroniąc je przed uszkodzeniami, a także sprawia, że są one mocne i odporne. Naturalny wzrost paznokci rozpoczyna się pod powierzchnią skóry. Gdy nowe komórki przepychają się przez stare, martwe komórki wychodzą na zewnątrz i są widoczne. Kiedy paznokcie są zdrowe i rosną, krew przepływa przez naczynia włosowate, co wspomaga proces wzrostu i nadaje paznokciom różowy kolor.

Kolagen

Kiedy używasz żelu kolagenowego do regeneracji paznokci, zwiększasz ilość kolagenu w paznokciach i skórze. Kolagen jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Zawiera on aminokwasy, takie jak arginina, która przenosi tlenek azotu do łożyska paznokcia i wspomaga jego zdrowie. Pokarmy bogate w kolagen można znaleźć w postaci wołowiny, kurczaka, ryb, jaj i fasoli. Kolagen jest również dostępny w postaci suplementów.

Korzyści płynące ze stosowania kolagenu morskiego zaczynają się od skóry głowy, gdzie otacza on mieszek włosowy i zamyka go w korzeniu. Żel kolagenowy do regeneracji paznokci przywraca naturalny poziom kolagenu w skórze głowy i tworzy zdrowe środowisko dla wzrostu włosów. Podobnie, może pomóc nawodnić łożysko paznokcia i uzupełnić naturalną keratynę, która przyczynia się do wytrzymałości paznokci. Są to dwa ważne składniki pięknego i mocnego paznokcia.

Biotyna

Stosowanie biotyny w żelu na paznokcie przynosi wiele korzyści. Jest ona kofaktorem enzymów karboksylazy, które aktywują się po połączeniu z syntazą holokarboksylazy. Kompleksy te odgrywają kluczową rolę w wielu procesach metabolicznych, w tym w syntezie kwasów tłuszczowych i katabolizmie aminokwasów. Ta ważna witamina jest obecna w wielu produktach spożywczych, w tym w jajach, orzechach i produktach pełnoziarnistych.

Chociaż biotyna w żelu pomaga w regeneracji paznokci, może nie być pomocna we wzroście paznokci. Może natomiast pomóc wzmocnić istniejące paznokcie i zapobiec ich łamaniu. Żel z biotyną ma wiele innych zalet, dlatego należy omówić je z lekarzem prowadzącym. Jeśli nie jesteś pewna, który produkt jest dla ciebie odpowiedni, porozmawiaj z dermatologiem. Specjalista będzie mógł przepisać Ci produkt dostępny na receptę.

Aloe vera

Sok i żel z aloesu mają wiele zalet dla Twoich paznokci. Produkty te są bogate w witaminy i minerały, które nawilżają skórę i pobudzają wzrost paznokci. Oprócz odbudowy i nawilżania zniszczonych paznokci, aloes jest również korzystny dla włosów i skóry. Nałóż żel na dłonie wieczorem przed snem. Jest on szczególnie skuteczny w przypadku skórek, gdzie aloes może również pomóc w zapobieganiu powstawania odcisków.

Choć aloes powszechnie kojarzy się z oparzeniami słonecznymi, ta naturalna substancja może pomóc w leczeniu chorób skóry, a nawet zmniejszyć widoczność blizn i ran. Żel aloesowy jest skuteczny w leczeniu zapalenia skóry rąk, trądziku, opryszczki i egzemy, a także w zmniejszaniu widoczności blizn po cesarskim cięciu. Jest również skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych, a także jako terapia uzupełniająca.

Sok z selera

Wśród wielu zalet soku z selera jedną z najpopularniejszych jest fakt, że jest on uważany za naturalną witaminę. Owoc ten zawiera kilka składników odżywczych, w tym witaminę B3 i cynk. Wyciąg z jego nasion zawiera bogaty w przeciwutleniacze olej z nasion meadowfoam, który w połączeniu z wyciągiem ze skrzypu polnego wzmacnia paznokcie. Aby skorzystać z dobrodziejstw soku z selera, wystarczy zetrzeć seler na tarce i zmiksować go w blenderze. Sok przecedzić przez sitko lub woreczek do mleka orzechowego.

Seler zawiera naturalnie występujący pestycyd znany jako Psoralen, który jest potencjalnie rakotwórczy. Sok z selera nie jest niebezpieczny, jeśli jest spożywany z umiarem, jednak wiele soków z tego owocu może zawierać znaczne ilości tej substancji. Ponadto należy pamiętać, że sok z selera zawiera Psoralen tylko wtedy, gdy jest ekologiczny. Seler nieekologiczny jest narażony na działanie pestycydów wytwarzanych przez człowieka. Seler organiczny nie ma tego problemu ze względu na mniejszą ekspozycję.

Sally Hansen’s Repair + Rescue Super Strength Defence

Sally Hansen’s Repair + Rescue Strong Defence żel do regeneracji paznokci ma udowodnione klinicznie działanie wzmacniające paznokcie i zwiększające ich wytrzymałość już w ciągu tygodnia. Zawarte w nim składniki, w tym Ametyst, nadają paznokciom elastyczną warstwę ochronną i podkreślają ich naturalne piękno. Formuła ta jest idealna dla wszystkich rodzajów paznokci i można ją stosować samodzielnie lub jako lakier bazowy.

Stosowanie dobrej bazy naprawczej na paznokcie może być doskonałym sposobem na zapobieganie i naprawianie uszkodzeń spowodowanych codziennym zużyciem. Ten żel nie zawiera ośmiu potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych i jest na tyle delikatny, że można go stosować codziennie. Ułatwia on również odrastanie paznokci, zapewniając elastyczną barierę ochronną. Jego nietłusta formuła pomaga utrzymać zdrowy i lśniący wygląd paznokci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *