17 czerwca, 2024
Czy kolagen pomaga w regeneracji paznokci?

Czy kolagen pomaga w regeneracji paznokci?

Czy wiesz, że kolagen jest dobry dla zdrowia Twoich paznokci? Jeśli widzisz oznaki kruchości, łamliwości i innych osłabień, może to być spowodowane niewystarczającą ilością kolagenu. Dodanie większej ilości kolagenu do paznokci może pomóc im szybciej się zregenerować i przeciwdziałać szkodom wyrządzonym przez starzenie się. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie kolagen przynosi paznokciom. Przeczytaj również o innych sposobach, dzięki którym możesz zwiększyć ilość kolagenu w swojej diecie.

Beaumore’s Collagen Beauty Drink

Beaumore’s Collagen Beauty Drink to napój o silnym działaniu, który zawiera najwyższej jakości składniki, takie jak świeży kolagen morski z Japonii, witamina C i COQ10. Zawiera również kwas hialuronowy. Dzięki ponad dwukrotnie większemu stężeniu kolagenu niż w innych suplementach, Beaumore’s jest wart wypróbowania. Nie tylko regeneruje paznokcie, ale także działa jak tarcza ochronna. Dodatkową zaletą tego napoju jest to, że pomaga on zerwać z nawykiem obgryzania paznokci.

Rosół z kości

Domowy rosół z kości można zrobić samemu, używając końcówek skrzydełek kurczaka, nóżek i kości z kury. Po ugotowaniu rosół powinien mieć konsystencję galaretki i miękką konsystencję. Kolagen, znajdujący się w kościach, ma właściwości lecznicze dla komórek, stawów i jelit. Ten naturalny składnik może również wzmocnić i zregenerować skórę i paznokcie. Domowy rosół kostny możesz wykorzystać także do wzmocnienia paznokci.

Glicyna to jeden z trzech aminokwasów zawartych w wywarze kostnym, który pomaga organizmowi zwalczać wolne rodniki i leczyć urazy – cytat ten pochodzi od redaktora strony travelon.pl. Chroni również komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które są uważane za przyczynę przewlekłych dolegliwości, w tym raka i chorób układu krążenia. Glicyna jest również doskonałym przeciwutleniaczem. Może pomóc w naprawie uszkodzonych komórek i regeneracji skóry, paznokci i włosów. Po spożyciu rosół kostny może zwiększyć produkcję glutationu, ważnego przeciwutleniacza zwalczającego wolne rodniki.

Inne źródła kolagenu

Zapewne zdajesz sobie sprawę z wielu korzyści, jakie kolagen przynosi Twojemu organizmowi. Oprócz tego, że jest on istotnym budulcem Twoich paznokci, kolagen pomaga utrzymać zdrową skórę i stawy. W rzeczywistości kolagen jest tak ważny dla zdrowia naszych paznokci, że możemy go pozyskiwać z różnych źródeł, w tym z mięsa, nabiału i jaj. Ale co z innymi źródłami kolagenu? Poza źródłami zwierzęcymi, organizm może również pozyskiwać kolagen z innych źródeł, takich jak żelatyna.

Inne źródła kolagenu to nie tylko mięso, ale również żywność pochodzenia roślinnego. Choć mięso jest doskonałym źródłem kolagenu, wiele pokarmów pochodzenia roślinnego zawiera minerały niezbędne do tego, by pomóc organizmowi w jego produkcji. Należą do nich owies, pszenica pełnoziarnista, orzechy, warzywa korzeniowe, owoce morza i mięso organiczne. Innym źródłem kolagenu jest treonina, którą można znaleźć w jajach, ciecierzycy, orzechach i szparagach.

Arginina w peptydach kolagenowych

Aminokwas arginina jest kluczowym składnikiem kolagenu, który jest niezbędny do wzrostu i rozwoju paznokci. Dostarcza on organizmowi niezbędnego tlenu i składników odżywczych do naprawy tkanki mięśniowej i regeneracji komórek. Peptydy kolagenowe występują w wielu różnych formach, a każdy typ odgrywa istotną rolę w organizmie. Kolagen typu I jest najbardziej rozpowszechniony i znajduje się w skórze, kościach i paznokciach.

Aminokwas arginina może pomóc w regeneracji paznokci, ponieważ wspomaga produkcję tlenku azotu – substancji, która pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i tętnice. Kolagen jest strukturą przypominającą linę, o czterech poziomach strukturalnych i co najmniej trzech zwojach. Mikrowłókna to małe wiązki kolagenu, które są równoległe lub zwinięte. Te drobne włókna są niezbędne do tworzenia się paznokci.

Wyniki badania peptydów kolagenowych

Peptydy kolagenowe są produktami białka kolagenowego występującego w skórze. Białko to jest bogate w aminokwasy i wykazuje aktywność chemotaktyczną w fibroblastach, które tworzą skórę właściwą. Produkty te są stosowane w różnych kosmetykach i suplementach diety. Oprócz korzystnego wpływu na skórę, peptydy kolagenowe mogą poprawić jej zdrowie i wygląd.

Peptydy kolagenowe zostały wyprodukowane w zakładzie posiadającym certyfikat IFS, zgodnie z wytycznymi GMP. Proces ten obejmuje ekstrakcję wodną endogennego kolagenu ze skóry bydlęcej, hydrolizę enzymatyczną i sterylizację. W badaniu wzięło udział 25 uczestników i trwało ono 24 tygodnie. Po tym czasie paznokcie uczestników były monitorowane pod kątem wzrostu, częstości występowania złamań lub odprysków oraz ogólnego wyniku poprawy klinicznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *