14 maja, 2024

Jak korzystać z kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych składników stosowanych do pielęgnacji skóry w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jego ogromna popularność wynika z głównie ze zdolności wiązania wody. Dzięki temu jest niezastąpioną substancją nawilżającą i wypełniającą. Jak korzystać z kwasu hialuronowego, żeby nie przedobrzyć? Podpowiadamy.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie wytwarzana przez organizm. Prawie połowa zasobów kwasu hialuronowego w organizmie znajduje się w skórze. Wiąże się z cząsteczkami wody, aby zatrzymać wilgoć w skórze i stawach. Potrafi zwiększyć masę cząsteczkową wody nawet 1000 razy. Wraz z wiekiem, naturalny poziom kwasu hialuronowego w skórze zaczyna się zmniejszać. Dlatego wiele osób sięga po produkty do pielęgnacji skóry zawierające tę substancję. Kwas hialuronowy pomaga nawilżyć zewnętrzne warstwy skóry, poprawiając w ten sposób wygląd skóry. Stosuje się go poprzez nanoszenie na powierzchnię skóry (w kosmetykach) lub poprzez iniekcję (mezoterapia igłowa, wypełnianie zmarszczek). Kwas hialuronowy ma również właściwości regeneracyjne: wspomaga gojenie i pomaga naprawić uszkodzoną skórę. Działa jak przeciwutleniacz, chroniąc tkanki organizmu przed szkodliwymi wolnymi rodnikami.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – zabiegi

Kwas hialuronowy ma zastosowanie w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Stanowi cenny składnik preparatów, służących do wstrzykiwania. Specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki codziennie wykonują zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Najpopularniejsze z nich to:

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry koktajlem, którego głównym składnikiem jest często kwas hialuronowy. Zabieg wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły lub specjalnego „pistoletu”. Lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy w kilku miejscach na twarzy, a następnie delikatnie rozmasowuje miejsce iniekcji, by równomiernie rozprowadzić preparat. Celem mezoterapii kwasem hialuronowym jest spłycenie drobnych zmarszczek, zregenerowanie skóry i nadanie młodego wyglądu. Zabieg warto powtarzać regularnie, by utrzymać cerę w dobrej kondycji.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Zabieg polega na wstrzyknięciu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, aby spłycić zmarszczki, nawilżyć skórę, wymodelować policzki lub powiększyć usta. Zabieg przynosi natychmiastową poprawę wyglądu twarzy. W zasadzie od razu po zabiegu z użyciem wypełniacza większość bruzd i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Przykładowo efekty wypełniania ust kwasem hialuronowym utrzymują się od 8 do 12 miesięcy (w zależności od indywidualnych cech organizmu).

Ile kwasu hialuronowego to wystarczająca ilość?

Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalną częścią ludzkiego organizmu, jest substancją bezpieczną i rzadko powodującą alergie. Ewentualne skutki uboczne mogą wystąpić w takich przypadkach, jak:

  • zastosowanie zbyt wysokiego stężenia kwasu hialuronowego,
  • użycie za dużej ilości kwasu hialuronowego podczas jednego zabiegu,
  • zbyt częste zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług doświadczonego specjalisty, który dokładnie wie, jaką dawkę kwasu hialuronowego zastosować u danego pacjenta. Aby delikatnie i naturalnie powiększyć usta w wielu przypadkach wystarczy zaledwie 1 ml kwasu hialuronowego. Warto zaczynać od małych dawek i ewentualnie powtórzyć zabieg, jeśli efekty nie będą nas satysfakcjonowały.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/



Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *