13 kwietnia, 2024
Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym

Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym

Jeśli planujesz wykonać długotrwały manicure hybrydowy, ważne jest, aby dać paznokciom czas na zagojenie się. Jeśli to możliwe, po zabiegu hybrydowym powinnaś obciąć paznokcie na krótko, aby umożliwić im naturalną regenerację. Po zabiegu możesz zastosować regenerującą odżywkę lub olejek do paznokci. Można również przyjmować suplementy diety lub spożywać dużo pokarmów wspomagających wzrost paznokci, takich jak jajka, otręby i ryby.

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem beautyone.pl

Biomimetyczne matryce

W nowym badaniu opisano metodę, która wykorzystuje macierz pozakomórkową przypominającą tkanki włókniste do regeneracji paznokci po zabiegu hybrydowym. Macierz zewnątrzkomórkowa na bazie PLGA jest w stanie wspomóc komórki macierzyste warstwy podstawnej w przekształcaniu się w funkcjonalne przeszczepy paznokci. W tym badaniu macierz zewnątrzkomórkowa została zsyntetyzowana metodą elektrospinningu współosiowego.

W celu wytworzenia macierzy biomimetycznej pobrano próbki paznokci proksymalnych od 6 do 8-tygodniowych szczurów rasy Sprague-Dawley i wyhodowano je w podłożu EpiLife zawierającym 10% FBS, 1% P/S, 0,06 mM CaCl2 i 5% CO2. Następnie próbki przepłukano trzykrotnie za pomocą PBS zawierającego 1% P/S.

IBX

Po wykonaniu manicure hybrydowego można się zastanawiać: jak zregenerować paznokcie? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – należy użyć olejku rycynowego. Nałożenie tego olejku na paznokcie zregeneruje je i wzmocni na kilka tygodni. Być może nie będziesz chciała stosować tego produktu razem z lakierem do paznokci, ale efekt będzie tego wart. Olejek zawiera witaminę E i witaminę B5, które działają regenerująco na płytkę paznokcia.

Na początek, po wykonaniu manicure hybrydowego, dobrze jest obciąć paznokcie na krótko. Ważne jest, aby przed nałożeniem nowego lakieru pozwolić paznokciom się zagoić. Zapobiegnie to ich wysuszeniu i zapobiegnie ich łamaniu się w przyszłości. Nałożenie olejku na paznokcie po zabiegu również pomoże im się samodzielnie zregenerować. Można też przyjmować suplementy diety. Nasiona, jajka i otręby mogą pomóc Twojej skórze i paznokciom. Możesz również posmarować paznokcie oliwą z oliwek lub olejem lnianym po wykonaniu manicure hybrydowego.

Serum do rąk

Pielęgnacja dłoni może być trudna, ale istnieje wiele łatwych sposobów, aby przywrócić paznokciom doskonały wygląd. Serum do rąk Revitalum(tm) pomoże Ci osiągnąć taki wygląd, nawet po wykonaniu manicure hybrydowego. Stosując to serum po umyciu rąk, możesz sprawić, że Twoje paznokcie będą wyglądały i czuły się jak nowe! Oto kilka najczęstszych problemów, z którymi możesz się spotkać i co możesz z nimi zrobić.

Być może próbowałaś już wykonać manicure hybrydowy, ale nie jesteś pewna, jak dbać o paznokcie po jego wykonaniu. Jeśli przed zabiegiem hybrydowym stosowałaś serum do paznokci, będziesz chciała regularnie je stosować, aby Twoje paznokcie pozostały jak najzdrowsze. Dobre serum do rąk zawiera kompleksową mieszankę składników, które odżywiają i regenerują płytkę paznokcia. Może to zapobiec powstawaniu przebarwień w przyszłości i rozjaśnić płytkę paznokcia, chroniąc ją jednocześnie przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV.

Baza proteinowa

Zastosowanie bazy proteinowej do regeneracji paznokci po zabiegu hybrydowym to rewolucyjna metoda dla naturalnych paznokci. Pomaga ona zbudować mocniejszy kształt litery C, z nieco dłuższymi wolnymi brzegami, zapobiegając łamaniu się. Baza proteinowa zawiera witaminy E i B5, które mają właściwości regenerujące, dzięki czemu skutecznie zapobiegają dalszym uszkodzeniom płytki paznokcia. Jest ona również idealna do stosowania przed każdym manicure.

Stosowanie bazy proteinowej w celu regeneracji paznokci po zabiegu hybrydowym jest łatwe i skuteczne. Ta odżywcza i wzmacniająca formuła jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry, w tym skóry wrażliwej. Składniki serum zostały opracowane tak, aby chronić płytkę paznokcia przed mikrourazami i łamliwością, a jednocześnie wzmacniać efekt estetyczny zabiegu hybrydowego. Primer można nakładać za pomocą pędzelka, ale należy go nakładać wyłącznie na naturalną płytkę paznokcia. Po nałożeniu należy zetrzeć nadmiar primera za pomocą wacika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *