13 kwietnia, 2024
Ćwiczenia wspomagające utratę cellulitu na nogach

Co powoduje gromadzenie się cellulitu?

Cellulit jest powszechnym problemem skórnym spowodowanym przez komórki tłuszczowe, które są wypychane do góry przez włókniste sznury łączne i tworzą wgłębienia i dołeczkową powierzchnię. Pojawienie się cellulitu jest często dziedziczne i pozostaje pod silnym wpływem hormonów. Podczas gdy genetyka odgrywa ważną rolę w strukturze i teksturze skóry, wpływ na nią ma również waga i napięcie mięśni. Oznacza to, że nawet najsilniejsze i najzdrowsze osoby mogą cierpieć z powodu cellulitu – informacja ta jest efektem badania ekspertów serwisu moje-zwierzatko.pl.

Nieaktywność

Siedzący tryb życia przyczynia się do pojawienia się cellulitu na ciele. Nawet u osób sprawnych fizycznie może pojawić się cellulit. Siedzący tryb życia zmniejsza przepływ krwi do dolnej części ciała i sprawia, że jest ona bardziej podatna na cellulit. Na szczęście istnieją sposoby, aby przeciwdziałać skutkom braku aktywności.

Dieta w dużym stopniu przyczynia się do powstawania cellulitu. Współczesna dieta zawiera dużo cukru i pustych kalorii i może powodować powstawanie cellulitu. Inne czynniki to genetyka i intensywność zmian hormonalnych. Oprócz zdrowej diety, regularne ćwiczenia i unikanie obcisłych ubrań mogą zmniejszyć ryzyko rozwoju cellulitu.

Hormony odgrywają kluczową rolę w rozwoju cellulitu. Kiedy poziom estrogenów spada, zmniejsza się krążenie krwi do tkanek łącznych pod skórą. Zmniejsza to produkcję kolagenu i powoduje powiększanie się komórek tłuszczowych. Gdy komórki tłuszczowe zwiększają swoje rozmiary, zaczynają wystawać przez kolagen.

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać napięcie mięśniowe i zwalczać tłuszcz. Brak aktywności fizycznej obniża również Twój metabolizm, co powoduje większe magazynowanie tłuszczu w organizmie. W rezultacie z wiekiem możesz zauważyć więcej cellulitu. Jeśli obawiasz się pojawienia się cellulitu, spróbuj nowych ćwiczeń.

Nadwaga i brak aktywności fizycznej również przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Nadwaga tylko nasili pojawienie się cellulitu. Ponadto siedzenie przez cały dzień negatywnie wpływa na jędrność skóry i napięcie mięśni. Ponadto, siedzenie przez dłuższy czas zmniejszy przepływ krwi do Twojego ciała, co dodatkowo przyczynia się do zatrzymywania wody. Ćwicz regularnie i redukuj złogi tłuszczu, aby zmniejszyć widoczność cellulitu.

Główna przyczyna cellulitu nie jest znana, ale uważa się, że jest to choroba wieloczynnikowa, wynikająca z wielu czynników. Kluczową rolę w rozwoju cellulitu odgrywają niektóre hormony. Na produkcję cellulitu mają wpływ estrogeny i hormony tarczycy.

Cellulit może być dolegliwością bolesną i na ogół jest dziedziczny. Nie jest groźny i nie jest oznaką złego stanu zdrowia. Pojawienie się cellulitu jest wynikiem zmiany w strukturze komórek tłuszczowych. Adipocyty to komórki tłuszczowe, które żyją w małych „komorach”, które są otoczone elastyczną tkanką łączną. Strop tych komór tłuszczowych tworzy skórę. Kiedy adipocyty są powiększone, woda i toksyny są zatrzymywane w komórkach tłuszczowych. Powstałe w ten sposób spuchnięte komórki powodują efekt pudła na skórze i sprawiają, że wydaje się ona wyboista.

Dieta

Nagromadzenie cellulitu jest stanem, który rozwija się w skórze w wyniku zaburzenia równowagi hormonalnej. Na przykład dieta o dużej zawartości rafinowanych węglowodanów wyzwala skoki insuliny i powoduje, że komórki tłuszczowe zatrzymują wodę i toksyny. Insulina wyzwala również rozpad kolagenu, co prowadzi do pojawienia się cellulitu.

Cukrowe pokarmy, takie jak chipsy i słodycze, są powszechnymi winowajcami rozwoju cellulitu. Sól pogarsza stan cellulitu, ponieważ powoduje zatrzymywanie płynów w komórkach tłuszczowych, nadając skórze zwężony, zaogniony wygląd. Większość Amerykanów spożywa około 3400 miligramów sodu dziennie, czyli więcej niż zalecana ilość przez American Heart Association.

Cellulit może dotknąć każdego. Chociaż często występuje na kobietach, mężczyźni również mogą na niego cierpieć. Jeśli jesteś dotknięty tą przypadłością, nie powinieneś czuć się zakłopotany. Jest ona powszechna, a istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem. Na przykład, możesz używać kremów z kofeiną, aby zmniejszyć wygląd cellulitu na skórze.

Ponadto zła dieta może prowadzić do cellulitu. Kolagen jest głównym białkiem, które tworzy tkankę łączną. U kobiet kolagen ma strukturę pikietażu, natomiast u mężczyzn kolagen jest usieciowany, dzięki czemu jest mocniejszy. Również mężczyźni i kobiety mają różne receptory adrenergiczne. Receptory alfa stymulują produkcję tłuszczu i zwiększają tętno, natomiast receptory beta rozkładają tłuszcz i rozluźniają naczynia krwionośne.

Spożywanie diety wysokobiałkowej pomoże zwiększyć produkcję kolagenu i regenerację komórek. To wzmocni włókna kolagenowe i zmniejszy wygląd cellulitu na obszarach problemowych. Dieta wysokobiałkowa jest również znana z tego, że pomaga budować chude mięśnie i naprawiać uszkodzone struktury kolagenowe. Jeśli nie jesteś zainteresowany stosowaniem suplementów w leczeniu cellulitu, spróbuj użyć naturalnych środków ziołowych. Jednym produktem ziołowym, który może być dla Ciebie korzystny jest Ginkgo biloba. Zioło to jest stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej i może pomóc zwiększyć przepływ krwi.

Innym czynnikiem, który przyczynia się do powstawania cellulitu są zmiany hormonalne. Chociaż dokładna przyczyna nie jest znana, uważa się, że występuje ona w rodzinach. W początkowym okresie życia tkanka łączna, która daje początek gładkiej skórze, jest elastyczna i gładka.

Genetyka

Nie wiadomo na pewno, dlaczego niektórzy ludzie mają cellulit, ale niektóre badania sugerują, że genetyka może odgrywać rolę. Wiadomo, że niektóre geny zwiększają ryzyko powstawania cellulitu. W grę mogą wchodzić także inne czynniki, w tym rasa i płeć. Ponadto genetyka może również odgrywać rolę w tym, jak Twoje ciało rozkłada tłuszcz.

Chociaż genetyka może odgrywać rolę w określaniu Twoich szans na wystąpienie cellulitu, nadal możliwe jest uniknięcie jego rozwoju. Cellulit jest zazwyczaj bardziej widoczny u kobiet niż u mężczyzn i ma tendencję do rozwoju po okresie dojrzewania. Cellulit jest również bardziej widoczny z wiekiem. Kobiety z nadmiarem tkanki tłuszczowej są również bardziej narażone na jego rozwój niż te o normalnej skórze.

Hormony również odgrywają rolę w rozwoju cellulitu. Estrogen zmniejsza krążenie do tkanek łącznych pod skórą, co powoduje obniżenie poziomu kolagenu. Estrogen zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych, co zmniejsza efekt wgłębienia. Ostatecznie wiek również przyczynia się do powstawania cellulitu i sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna i cieńsza, co zwiększa ryzyko zwiotczenia.

Genetyka może również powodować cellulit. Kobiety, u których w rodzinie występował cellulit, są narażone na rozwój tego schorzenia częściej niż te, u których nie występuje. Nie wiadomo jednak na pewno, jaki jest skład genetyczny kobiet i mężczyzn, ale istnieją inne czynniki, które mogą odgrywać pewną rolę. Test genetyczny obejmujący próbkę śliny może ujawnić związek między cellulitem a DNA. Pomoże to w ustaleniu najlepszego sposobu leczenia cellulitu w danym przypadku.

Cellulit jest stanem skóry spowodowanym przez złogi tłuszczu pod skórą. Często ma wygląd skórki pomarańczowej lub twarogu. Jest bardziej powszechny u kobiet niż u mężczyzn i ma tendencję do rozwijania się w obszarach ciała o dużej zawartości tłuszczu. Istnieje wiele metod leczenia cellulitu, ale niektórzy ludzie są do niego genetycznie predysponowani.

Cellulit nie wpływa na ogólny stan zdrowia człowieka, ale ma wpływ na wygląd. Wygląda jak grudkowata skóra, która jest widoczna pod powierzchnią i może być zauważalna przez cały czas lub tylko po uszczypnięciu. Występuje powszechnie na pośladkach, udach i brzuchu. Może być łagodny, lub ciężki, a nawet może prowadzić do głębokich szczytów. Jeśli masz cellulit, może to być spowodowane genetyką, starzeniem się lub hormonami.

Toksyny

Wiele osób uważa, że toksyny powodują cellulit, ale to nieprawda. Cellulit jest wynikiem działania tłuszczu, który przedostał się przez tkankę łączną znajdującą się pod skórą. Spożywanie diety bogatej w kolagen lub przyjmowanie suplementów zawierających kolagen może zmniejszyć widoczność cellulitu. Należy jednak pamiętać, że efekt ten będzie różny w zależności od wskaźnika masy ciała.

Niezależnie od tego, czy jesteś jasna, czy ciemna, cellulit jest nieestetycznym schorzeniem skóry spowodowanym przez złogi tłuszczowe pod skórą. Nie jest on szkodliwy, ale może sprawić, że Twoje ciało będzie wyglądało na niewyraźne. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które twierdzą, że eliminują cellulit. Nie ma jednak żadnych dowodów na poparcie tego twierdzenia.

Chociaż należy podjąć środki ostrożności, aby utrzymać toksyny z dala od organizmu, najważniejszym krokiem w kierunku zminimalizowania cellulitu jest zmiana stylu życia. Zdrowa dieta i dużo ćwiczeń fizycznych ujędrnią mięśnie w Twoim ciele i zmniejszą widoczność cellulitu. Upewnij się jednak, że nie prowadzisz stresującego życia – może to spowodować skok hormonów adrenaliny i noradrenaliny, które mogą przyczynić się do powstania cellulitu.

Innym sposobem na redukcję cellulitu jest wyeliminowanie toksyn z organizmu poprzez zmianę stylu życia i zdrową dietę. Toksyny mogą być przechowywane w komórkach tłuszczowych pod skórą i mogą powodować cellulit. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu, odpoczynku i unikanie obcisłych ubrań może również pomóc w redukcji cellulitu.

Słabe krążenie to kolejny czynnik, który może przyczyniać się do powstawania cellulitu. Brak krążenia krwi może powodować tworzenie się gęstej macierzy zewnątrzkomórkowej, która uniemożliwia komórkom tłuszczowym prawidłowe rozszerzanie się. Kiedy komórki są w niezdrowym stanie, nie mogą wchłaniać składników odżywczych i powodują cellulit. Dlatego też stają się bardziej widoczne. Również wiek jest czynnikiem sprzyjającym, a cellulit jest bardziej widoczny w dojrzałej skórze.

Oprócz zdrowej diety i regularnej rutyny ćwiczeń, regularny trening siłowy może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Silne, ujędrnione ciało poprawia krążenie i pomaga napiąć skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *